^ W górę
facebook

Grykaminę
naturalną witaminę C
 Ksylitol znajdziesz tutaj

Witaminy naturalne kontra witaminy z fabryki.
Wielu witamin nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować więc włączamy wspomaganie. Na każdym rogu, w każdym kiosku, w sklepie spożywczym, czy w markecie, nic nie mówiąc o aptekach, mamy do wyboru bogactwo tanich syntetycznych witamin. Cena niewielka. Wartość jeszcze mniejsza. Wspaniale jest jeżeli wybierzesz takie, które nie trują.

Bioflawonoidy - ABC zdrowia. Niezależny serwis informacyjny zamieścił ciekawy artykuł pt. "Witaminy kontra witaminy". Pozwalamy sobie na kilka cytatów.

"Ostatnie badania nie tyle potwierdzają, co udowadniają negatywny wpływ syntetycznych witamin. Zacznijmy może od samej formy preparatu. Z tabletkami jest tak, że co by nie zawierały z reguły ich maksymalna wchłanialność jest na poziomie 5-15% (bliżej 5), gdzie częste zażywanie danego preparatu wywołuje lekooporność a wchłanialność spada wręcz do 0% .

Witaminy, które to wielu zażywa „garściami” nie są tak naprawdę tym, czego byśmy oczekiwali. Syntetyczny środek nazywany witaminą jest często dla naszego organizmu wręcz obcym patogenem, wchłaniają się do organizmu z wielką trudnością, z czego dla wielu osób nie dają nic. Dodatkowo, co gorsze przechodzą w naszym organizmie z wyprodukowanej w fabryce formy organicznej w nieorganiczną – krystaliczną, a w takiej postaci nasze witaminki nie są już całkowicie przyswajane.

Witaminy muszą posiadać składnik białkowy – ma to miejsce w przypadku naturalnego ich źródła, czyli codziennego pożywienia: owoce, warzywa, itp. – co nie jest możliwe w syntezie mechanicznej. Dodatkowo wiele witamin jest najlepiej przyswajalna w obecności innych związków zawartych w roślinach. Na przykład witamina C działa wyśmienicie w obecności bioflawonoidów.

Dziś próbuje stosować się różne techniki ich produkcji, – ale zawsze będzie to syntetyczna cząsteczka. Czy to oznacza, że witaminy syntetyczne nie lokują się w naszym ciele? Oczywiście że tak :), lokują się obciążając wątrobę i nerki oraz naruszając niezbędny bilans w organizmie. Wprowadza to chaos we wcześniej uporządkowanych strukturach. Można przyjąć, że przyjmowanie witamin syntetycznych jest więc wręcz szkodliwe!"

Naturalne źródło
witaminy C z aceroli
Ksylitol znajdziesz tutaj

" ...Następne badanie zakończono 2 lata później. Nosiło ono w skrócie nazwę CARET ( od nazwy beta-karotenu: Retinol). Badanie przeprowadzono na grupie 18 300 osób!, które palą, paliły lub pracują przy azbeście. Osoby te podzielono na grupę, której podano beta-karoten i witaminę E oraz na grupę, której podano tzw. placebo. Badania miały trwać 6 lat ( do 1998r.),  zakończono je ze względów etycznych w 1996r., gdyż w grupie, która przyjmowała sztuczny beta-karoten rak płuc wzrósł o 28 %, zaś śmiertelność wzrosła ogólnie o 17 %. Naukowcy amerykańscy podali również, że sztuczny beta-karoten spowodował wzrost zawałów serca o 26 %.

Inne niezależne badania
Jednym z czołowych naukowców, który zajął się badaniem wpływy sztucznych witamin na organizm człowieka jest profesor Rory Collins – University of Oxford. Udowadnia on w swoich badaniach na wielkiej próbie statystycznej prawie 21 tysięcy osób w wieku 40-80 lat, jak podawanie syntetycznych suplementów (witamina C, E, czy Beta-karotenu) zwiększa 4 czy 5 krotnie dane schorzenia. W jego ślad poszło wielu innych badaczy potwierdzających tą niewygodną prawdę dla koncernów."

Vitagal
Zestaw dla dorosłych
Ksylitol znajdziesz tutaj

Cały artykuł na temat Witaminy kontra witaminy przeczytaj Tutaj >>>
Koniecznie!

W naszym sklepie www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl kupisz wiele naturalnych witamin i suplementów które dadzą Ci Zdrowie.

Na zakończenie powtarzamy za autorem cytowanego artykułu:
"Pamiętajmy też, że na rynku istnieje również pewna grupa firm oferująca preparaty wytwarzane właśnie z naturalnych surowców. Są one droższe ale zażywanie takich preparatów ma ręce i nogi. Wybór pozostawiam wam. "

Uwaga!
Strona www.milion-team.pl jest serwisem informacyjnym przekazującym szerokie spektrum wiedzy na temat
Naturalnej Medycyny, Żywienia Optymalnego, Diety Dobrych Produktów
i ich wpływu na zdrowie i wspomaganie leczenia wielu chorób.
Naszym zadaniem jest przekazanie Wam jak najszerszego spektrum wiadomości.
Waszym - wybranie odpowiadającego Wam sposobu na Długie i Zdrowe Życie.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w serwisie.
Milion Team