^ W górę
facebook
Najlepiej w ogóle zrezygnuj z cukru.
Jeżeli nie możesz żyć bez słodyczy kup Ksylitol.
Ale nie ten chiński z modyfikowanej kukurydzy.
Ksylitol wyprodukowany w Finlandii
Ksylitol znajdziesz tutaj
Czy czeka nas biała śmierć?
Naukowcy ostrzegają przed nadmierną zawartością cukru w produktach.

Brytyjscy lekarze i naukowcy wzywają wiodących producentów żywności o zmniejszenie ilości cukru w ich produktach o 30 procent. Ich zdaniem nadmiar cukru przyczynia się do epidemii otyłości i cukrzycy w społeczeństwie. Jeżeli nic się nie zmieni, liczba chorych będzie sukcesywnie wzrastać – ostrzegają.

Doktorzy i dietetycy apelują do koncernów, aby w swoich produktach zmniejszyły zawartość cukru. W innym wypadku nie uda się zatrzymać fali zgonów spowodowanych cukrzycą i otyłością. Naukowcy alarmują, że jeżeli poziom cukru w produktach nie zostanie znacznie ograniczony, w 2050 roku schorzenia te mogą kosztować Wielką Brytanię nie 5 jak obecnie, ale 50 miliardów funtów.

Statystyczny Brytyjczyk spożywa około 12 łyżeczek cukru dziennie, a niektórzy osiągają zawrotna liczbę 46 łyżeczek. ONZ przyznaje, że są przytłaczające dowody na związek słodzonych napojów i innych słodkich produktów z otyłością, cukrzycą i chorobami układu krążenia. Dla przykładu puszka napoju typu cola zawiera aż 9 łyżeczek cukru, a popularny batonik Mars - 8.

- Musimy zająć się epidemią otyłości nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie – apeluje Graham McGregor z londyńskiego "Wolfson Institute of Preventive Medicine". – Musimy znaleźć spójny plan, by stopniowo redukować ilość kalorii, którą spożywają ludzie sięgając po słodkie napoje i przekąski. Kardiolog Aseem Malhotra dodaje, że koniecznie należy ograniczyć spożywanie słodkich produktów przez dzieci.

Producenci odrzucają zarzuty lekarzy twierdząc, że nie są one poparte naukowymi dowodami. Powołują się na zeszłoroczne raporty Światowej Organizacji Zdrowia, które nie wykazały związku pomiędzy cukrzycą i otyłością, a spożywaniem dużych ilości cukru.

Także Barbara Gallani z brytyjskiej grupy przemysłowej "Food and Drink Federation" zaprzecza jakoby cukier miał bezpośredni związek z problemem otyłości. Gallani podkreśla, że producenci zamieszczają na swoich produktach kolorowe oznaczenia, informujące o zawartości cukru w produkcie.

Z takimi stwierdzeniami nie zgadza się profesor Shrinath Reddy z Harvardu, należący do panelu eksperckiego Światowej Organizacji Zdrowia.

- Są przytłaczające dowody dotyczące związku napojów i produktów słodzonych cukrem z otyłością, cukrzycą i chorobami naczyniowo-sercowymi – mówi profesor.

Dopóki producenci napojów i żywności nie ustąpią, kupujący powinni zwrócić szczególną uwagę na zawartość cukru w kupowanych produktach.

Opracowanie Onet.pl na podstawie: Cukier uzależnieniem ludzkości

Nasz komentarz.
W związku z tym, że cukier uzależnia nie ma co liczyć na to, że producenci żywności, a szczególnie producenci smakołyków dla dzieci, ustąpią i zmniejszą ilość cukru w wyrobach.
Najlepiej w ogóle zrezygnuj z cukru.
Jeżeli nie możesz żyć bez słodyczy kup Ksylitol.
Ale nie ten chiński z modyfikowanej kukurydzy 
Ksylitol wyprodukowany w Finlandii
Ksylitol znajdziesz tutaj

Cukier niszczy organizm.
Ksylitol naprawia go i goi, wzmacnia układ immunologiczny, broni przed degeneracyjnymi, chronicznymi chorobami i ma właściwości opóźniające proces starzenia się.

Ksylitol zapobiega rozwojowi bakterii i ma własności bakteriobójcze.

Cukier zakwasza organizm, Ksylitol jest zasadowy i odkwasza.

Więcej informacji o fińskim Ksylitolu, Cukrze i o innej słodkiej truciźnie Aspartamie znajdziesz w Biuletynie - Naturalna Medycyna - Tego nie powie Ci lekarz Tutaj >>>
Uwaga!
Strona www.milion-team.pl jest serwisem informacyjnym przekazującym szerokie spektrum wiedzy na temat
Naturalnej Medycyny, Żywienia Optymalnego, Diety Dobrych Produktów
i ich wpływu na zdrowie i wspomaganie leczenia wielu chorób.
Naszym zadaniem jest przekazanie Wam jak najszerszego spektrum wiadomości.
Waszym - wybranie odpowiadającego Wam sposobu na Długie i Zdrowe Życie.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w serwisie.
Milion Team